Brak precyzyjnej ustawy o sprzedaży alkoholu poprzez Net jest kłopotliwy zarówno dla przedsiębiorców jak i dla konsumentów

Sprzedaż wyrobów alkoholowych poprzez sieć to sprawa wysoce problematyczna. W Polsce na dobrą sprawę nie obowiązuje jasny zakaz tego typu praktyk, jednak sędziowie zdają się wyznawać zasadę, iż jest to praktyka niezgodna z prawem. Brak porządnej ustawy utrudnia regulację tej sprawy.

Read More

Dzisiaj wypromowanie firmy to realne wyzwanie

Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach wymaga obeznanego podejścia do każdej sprawy. Nie wystarczy wizytówka i ulotka, by się wypromować. Równie niezbędna jest kompleksowa strategia, jak dotrzeć do potencjalnego klienta. Metod jest raz za razem więcej, jednakże w całym tym gąszczu sposobności musimy wybrać jak najlepiej, by być lepszym od konkurencji.

Read More

Szkolenie siebie oraz ludzi, których zatrudniamy – jakiego rodzaju szkolenia wybrać?

Kiedy zależy nam na tym, by nasza firma rzeczywiście świetnie się rozwijała, to musimy nie zapominać, że ciągle trzeba się uczyć. Jeśli nie chcemy pozostać daleko za konkurencyjnymi firmami, to musimy się rozwijać. To niesamowicie istotne. Tak, więc dobrze dowiedzieć się, czym są gry biznesowe. Nie trzeba od razu robić wielkiego szkolenia, wystarczy ludzi, u nas zatrudnionych, podzielić na parę grup i zaangażować ich w jakąś fajną grę po części szkoleniową.

Read More

W jaki sposób należycie zatroszczyć się o zaplecze sprzętowe firmy wytwórczej?

Otworzenie prywatnej firmy to na pewno marzenie znaczącej części naszego społeczeństwa. Taka forma uzyskiwania dochodu na pewno jest skierowana do osób, które znamionują się dużą ambicją, wytrwałością oraz nade wszystko umiejętnością skoordynowania wielu zakresów. W tym miejscu wypada jednak uświadomić sobie, że sama chęć nie jest w stanie zagwarantować nam osiągania sporych zysków pieniężnych.

Read More

Jak prezentuje się sektor hotelowy w naszym kraju? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak przedstawia się tendencja na przyszłe lata?

Powinniśmy potwierdzić, że rok 2015 był naprawdę dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To szczególnie ważne, gdyż w poprzednich latach nie zawsze było dobrze. Po bardzo dobrym 2012 roku, gdy miały miejsce w naszym kraju ME w piłce nożnej, branża hotelowa zaliczyła słabszy okres w latach 2013-2014. Spora część różnorodnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, zaliczyła wtedy pogorszenie wyników. Dopiero w poprzednim roku znacznie się poprawiło, a to dzięki wyraźnemu wzrostowi obłożenia, a także długo wyczekiwanej poprawie średniej ceny. Zwłaszcza pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, co oznacza przychód na dostępny pokój.

Read More