Szkolenie siebie oraz ludzi, których zatrudniamy – jakiego rodzaju szkolenia wybrać?

Gdy zależy nam na tym, by nasza firma naprawdę bardzo dobrze się rozwijała, to musimy pamiętać, że stale trzeba się uczyć. Kiedy nie chcemy pozostać w tyle za konkurencją, to musimy się rozwijać. To niesamowicie ważne. Dlatego dobrze zerknąć, czym są gry biznesowe. Nie musimy od razu organizować ogromnego szkolenia, wystarczy ludzi, u nas zatrudnionych, podzielić na parę grup i wciągnąć ich w jakąś fajną grę po części szkoleniową.

Read More

Jak prezentuje się sektor hotelowy w naszym kraju? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak przedstawia się tendencja na przyszłe lata?

Powinniśmy potwierdzić, że rok 2015 był bardzo dobry dla branży hotelarskiej w Polsce. To zwłaszcza istotne, ponieważ we wcześniejszych latach bywało z tym różnie. Po rewelacyjnym 2012 roku, gdy odbywały się w naszym kraju Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, branża hotelowa zaliczyła słabszy okres w kolejnych latach 2013-2014. Spora część różnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, zaliczyła w tamtym okresie gorsze wyniki. Dopiero w poprzednim roku było lepiej, a to dzięki znacznemu wzrostowi obłożenia, a jednocześnie długo wyczekiwanej poprawie średniej ceny. Szczególnie pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, co oznacza przychód na dostępny pokój.

Read More

O co jesteśmy zobowiązani zadbać, kiedy zakładamy własną działalność gospodarczą?

Każdy z nas dobrze wie, że sfera biznesu stwarza doskonałe możliwości rozwoju. Wiedzą o tym szczególnie osoby, jakie chcą sprawdzić się w w wyższym stopniu wymagających okolicznościach. Doświadczenie ujawnia nam jednak klarownie, że przeważnie jesteśmy zaangażowani na statecznym etacie, w ramach jakiego jesteśmy zobowiązani koniecznie wykonywać obowiązki przydzielone nam przez pracodawcę. Taki stan rzeczy nie dla wszelkich jest możliwy do zniesienia, czego efektem jest poszukiwanie odmiennych metod zarobkowania.

Read More

Dzisiaj wypromowanie firmy to realne wyzwanie

Prowadzenie firmy w obecnych czasach potrzebuje profesjonalnego podejścia do każdej rzeczy. Nie wystarczy wizytówka i ulotka, żeby się wypromować. Również niezbędna jest całościowa procedura, jak dotrzeć do odbiorcy. Rodzai jest coraz więcej, jednakowoż w całym tym gąszczu ewentualności trzeba wybrać jak najlepiej, by być lepszym od konkurencji.

Read More