Co to jest social media i dlaczego korzystanie z tego typu świadczeń mogłoby być niebezpieczne?

Jak nietrudno się zorientować, moda na media społecznościowe jest obecna od kilkunastu lat i wygląda na to, że będzie ona trwała nadal. Co prawda korzystamy z jeszcze to nowszych serwisów, lecz wszelakie mają wspólną cechę.

social media

Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com
Zbierają setki tys. użytkowników.
monitoring

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą oni wygodnie się ze sobą komunikować i wysyłać sobie nie tylko wszelkie komunikaty tekstowe, ale również fotografie oraz różnego wariantu Aplikacje. Od pewnego terminu działa również przysłowie, iż jeżeli nie posiadasz konta na jednym z najbardziej popularnych portali z branży social media, to nie ma Ciebie wcale. Jest to oczywiście całkowITe kłamstwo, ponieważ w każdym wypadku posiadamy możliwość napisania do kogokolwiek standardowego maila, nie mówiąc już o zwyczajnej konwersacji telefonicznej czy też kto by pomyślał, konwersacji w realu.

Chcesz pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (https://www.bscav.eu/oferta/konferencje-online/) – kliknij w link i przejdź do nowej witryny pełnej interesujących wpisów.

Z innej wszakże strony należałoby uznać, iż serwisy społecznościowe zezwalają na łatwe oraz szybkie odzyskiwanie kontaktów z dawnymi kolegami, jacy obecnie zamieszkują w odległej czasem części Polski albo w odległym kraju.

szkolenie

Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu
Nie należy zapominać, iż od strony posiadaczy, takowe portale to zwykły interes, który posiada na celu przyciągnięcie jak największej ilości nieświadomych zagrożeń użytkowników. Przykładowo: czy pamiętasz, iż jeśli starasz się o posadę w pewnej firmie, jej pracownicy lubią sprawdzać, z kim podtrzymujesz kontakt, jakiego słownictwa używasz w prywatnych stosunkach i czy też nie chwalisz się jakimikolwiek ekscesami? Należy mieć w pamięci, co pozostawia się po sobie na stronach social media i kto posiada dostęp do tego typu informacji.

Najwłaściwiej wszakże jest postępować nienagannie lub nie pisać zbytnio wiele. Pamiętaj też, że fotografie Twego mieszkania mogą obserwować potencjalni włamywacze. Cóż, social media posiada także swoje inne oblicze.