Co zrobić na wypadek kłopotów podczas wyjazdu zagranicznego? Z czym trzeba się liczyć? Czytaj na ten temat więcej

Przebywając za granicą dajmy na to na wakacjach czasem zdarzają się sytuacje, których niestety nie możemy przewidzieć. Nie zakładamy oczywiście przed wyjazdem, że spotka nas coś niedobrego. Natomiast i tak z reguły kupujemy ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby albo jakiegoś wypadku, w związku z którym potrzebna będzie nam pomoc lekarska. Co z innymi możliwościami? Jak zachować się na wypadek różnych zagrożeń?

Mało kto myśli o tym, iż za granicą może być aresztowany albo też zatrzymany w związku z jakimś wydarzeniem przez policję. Wtedy trzeba skontaktować się z konsulem swojego kraju. Jego interwencja powinna spowodować, że będziemy potraktowani tak sami jak obywatele kraju, w którym się znajdujemy. Konsul też powiadomi naszą rodzinę o zatrzymaniu. Będzie też w stanie otrzymać od miejscowych władz informacje na temat powodów naszego zatrzymania jak również ewentualnej karze, która grozi za taki czyn. Zdobędzie też informacje na temat czasu trwania całej procedury jak i o możliwościach zwolnienia. Przydatna będzie też lista adwokatów. Jak dajmy na to przebywamy w Niemczech to powinniśmy otrzymać od konsula listę odnośnie tego, którzy adwokaci (raczynski-kancelaria.pl/) Niemcy będą mogli nam pomóc.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ta naprawdę na wypadek bardzo wielu nieprzyjemnych sytuacji, które mogą spotkać nas poza granicami naszego kraju konsul naszego państwa będzie odpowiednią osobą, do jakiej można się zwrócić. Tak jest właśnie gdy zgubimy, albo ukradną nam paszport. W takim wypadku służby dyplomatyczne naszego kraju potwierdzą naszą tożsamość oraz wydadzą nam nowy dokument.

W przypadku kradzieży lub napadu najpierw informujemy lokalną policję jak i pogotowie, oczywiście jeśli odnieśliśmy jakieś obrażenia. Musimy koniecznie spisać sobie numery alarmowe, które obowiązują w danym kraju. Następnie powinniśmy skontaktować się z polską placówką dyplomatyczną. Konsul, lub ambasador pomogą nam się skontaktować z bliskimi, którzy będą nam mogli przesłać potrzebne pieniądze z Polski .

Czujesz, że masz pytania? (http://komornikolesno.pl/) Zatem śpieszymy poinstruować Cię, że w każdej sekundzie można się z nami kontaktować. Z chęcią zareagujemy na każdą opinię.

Jak nie będzie możliwości zdobycia takich pieniędzy, konsul może przekazać nam pewne środki, jakie pozwolą nam wrócić do kraju. W tej sytuacji trzeba zobowiązać się, iż zwrócimy taką pożyczkę gdy powrócimy do swojego domu. Jednak tego typu wypłaty środków przez placówki dyplomatyczne mają miejsce tylko w szczególnych okolicznościach. W większości przypadków jest możliwość zdobycia środków z Polski za pośrednictwem banku. Ewentualne pożyczki od konsulatów zdarzają się gdy w danym kraju jest problem z dostępnością placówek bankowych.