Czego dotyczy branża wyrobu stali?

Wyrobami hutniczymi określane są różnego rodzaju wyroby wyrabiane ze stali i wszelkiego rodzaju stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiadają huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie takich zakładów są też nierzadko usługi z zakresu metalurgii.

Blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Za przykład takich produktów mogą posłużyć blachy (zapoznaj się z ofertą blach ocynkowanych) walcowe. Mogą być one typowej grubości albo też robionej do potrzeb określonego zamówienia. Blachy takiego rodzaju mogą mieć rozmaite, zaczynając od cienkich, których grubość oscylować będzie w okolicach dwóch milimetrów, ale również istnieje opcja zamówienia blach walcowanych o dużo grubszym przekroju, sięgających nawet stu pięćdziesięciu milimetrów.

Blachy walcowane są na gorąco i mają możliwość przyjmowania kształtów takich jak kręgi, arkusze i inne. Wiele firm produkujących takiego typu wyroby oferuje klientowi kilka typów chemicznego obrobienia danego surowca, w zależności od typu surowca i jego właściwości chemicznych. Przykładem blach walcowanych na gorąco są blachy trudnościeralne czy też blachy – dowiedz się więcej o ofercie blach czarnych – kawałkowe a więc blachy o wyjątkowej twardości – oferta blach kawałkowych.

Obróbka stali w hucie

Autor: Paul Lindsey
Źródło: http://www.flickr.com

Innym przykładem produktów z dziedziny wyrobów hutniczych są blachy walcowane na zimno. Są one przeznaczone do formowania. Innym typem produktów z zakresu wyrobów hutniczych są stale powlekane organicznie. Stosuje się je do elewacji oraz w trakcie budowania, zarówno do przy wytwarzaniu systemów odprowadzania wody z dachów, jak i do metalowych konstrukcji ochronnych.

Zakłady produkujące stal i wyroby metalowe stanowią grunt dla wielu innych dziedzin gospodarki. Wyroby tego rodzaju są wykorzystywane przy tworzeniu wszelkiego typu maszyn przemysłowych, pojazdów, dźwigów i wielu innych. Sprzedaż wyrobów hutniczych (jak: borowa stal) odbywa się między innymi do branży górniczej, gdzie wyjątkowa twardość metali przyczynia się do tego, że sprzęty górnicze mają większą wytrzymałość, co bezpośrednio przekłada się na czas przestojów podczas wykonywania prac górniczych.

Kolejną branżą, do której sprzedaje się takiego rodzaju wyroby jest oczywiście budownictwo. Wszelkiego typu pręty żebrowane i zbrojenia betonu są gruntem dla poprawnie wykonanych prac budowlanych. Obecnie poza tym buduje się ze stali całe budynki i wielkie konstrukcje. Wyroby stalowe mają również ogromne zastosowanie przy tworzeniu dużych maszyn i dźwigów.

Bardzo ważnym odbiorcą zdaje się być także przemysł zbrojeniowy. Aktualnie sprzedaż wyrobów hutniczych jest podstawą dla ogromnej ilości dziedzin gospodarki.