Czy winniśmy zastanowić się nad przyjęciem innej pracy?

Zmiana pracy to trudna decyzja. Zwłaszcza dla osób, które w aktualnym miejscu zatrudnienia pracują już kilka czy kilkanaście lat. Zdecydowanie bardziej skłonne do zmiany są osoby, jakie właśnie zaczynają swoją karierę lub pracują dopiero kilka lat.

Osoby lepiej doświadczone posiadają przeważnie dużo zobowiązań, bliskich na utrzymaniu oraz większy lęk związany z utratą płynności finansowej. Nie trzeba się jednakże przesadnie obawiać zmiany pracy, ale właściwie się do tego przygotować. Jak?

Przede wszystkim trzeba popracować nad swą atrakcyjnością dla potencjalnych pracodawców. Jeżeli nasze kompetencje oraz kwalifikacje nie są zbyt szerokie, winniśmy pomyśleć o rozpoczęciu studiów, zrobieniu atrakcyjnego kursu czy odbyciu paru szkoleń.

Warto wybierać takie kierunki kształcenia, które uzupełnią nasze obecne kwalifikacje. Działanie takie pozwoli nam zaoferować nowemu pracodawcy bogatą wiedzę z konkretnej dziedziny. Jeżeli obawiamy się o trwałość naszego zatrudnienia oraz przyszłość naszego zawodu, możemy pomyśleć o przekwalifikowaniu się. Przez to będziemy się czuli dużo bezpieczniej.

pracownicy na szkoleniu

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakich jeszcze powodów zmiana pracy ( Strona WWW ) może być właściwym działaniem? W głównej mierze z uwagi na szansę wywalczenia o wiele bardziej satysfakcjonującej pensji. Często negocjowanie z aktualnym szefem nie skutkuje lepszym wynagrodzeniem albo awansem. Może warto w związku z tym poszukać innego pracodawcy, który będzie w stanie zaoferować nam znacznie lepsze warunki zatrudnienia, tzw. work life balance jak i pakiet uzupełniających benefitów.

Niestety w Polsce w głoszeniach nie informuje o widełkach płacowych, dlatego o jakichkolwiek detalach dowiemy się dopiero w momencie, gdy przejdziemy kompletny proces rekrutacyjny. Nowa praca to również nowe perspektywy, szansa na rozwój i poznanie ciekawych ludzi. Możliwe także, że nasz nowy zakład pracy będzie bardziej nastawiony na rozwój pracownika i będzie fundował przeróżnego rodzaju kursy oraz warsztaty, jakie jeszcze bardziej zwiększą posiadane bieżące kompetencje.