Dla kogo są najlepsze agencje pracy? Czy warto korzystać z takich usług? Co nam dają?

Wciąż więcej słyszy się o agencjach pracy. Dobrze więc zdawać sobie sprawę z tego, czym są, jakimi kwestiami się zajmują i czy można zaufać takiej firmie. Agencja pracy – jak sama nazwa wskazuje – szuka nam pracy, daje zatrudnienie, jak również wyłuskuje talenty u konkurencji oraz zwalnia.

W wielu sytuacjach podstawowym zadaniem, za które odpowiedzialna jest agencja pracy jest poszukiwanie najlepszych pracowników. Lepiej wyspecjalizowana firma ma prościej, a to bierze się to z wielu powodów. Najbardziej istotne jest to, iż tego typu biura zajmują się rekrutacją każdego dnia. Przez co wykorzystują doświadczenie swoich pracowników do zdobywania tych bardziej kompetentnych pracowników.

Praca za komputerem

Autor: Seniju
Źródło: http://www.flickr.com

Taka agencja dysponuje z pewnością dużą bazę ewentualnych pracowników, to powoduje, iż pracodawca, który używa usług takiej agencji nie musi prowadzić kosztownej rekrutacji. Przy tym te agencje wyręczają pracodawcę w wielu rzeczach, dajmy na to takich, jakie dotyczą payroll. Tego typu agencja, jak agencja pracy Wrocław w głównej mierze zatrudnia osoby u siebie, zaś później odsyła ich do swoich klientów – poznaj payroll. W ten sposób właśnie funkcjonuje popularna w dzisiejszych czasach praca tymczasowa, jaką wykorzystuje wciąż duża liczba przedsiębiorstw, szczególnie z branż jak wytwórstwo czy sprzedaż detaliczna. Plusami takiego rozwiązania są różne kwestie, gdyż na przykład docelowy pracodawca nie “kupuje” pracownika, lecz jego pracę. Dlatego zamiast pięćdziesięciu umów, ma pojedynczą fakturę.

Tego typu usługę można opisać też jako leasing pracownika. Istnieją sytuacje, gdy zatrudnienie takiego rodzaju nie różni się od takiego na umowę z bezpośrednim pracodawcą. W jednym, jak i drugim miejscu ludzie przychodzą na określoną godzinę by pracować i otrzymują wynagrodzenie w tym samym czasie. Jedną różnicą jest to, że agencja pracy daje klientowi fakturę a sama zajmuje się zatrudnianiem pracowników. Pracownicy zaś podpisują kontrakt (zobacz kredyty kontraktowe) z nią i dostają wynagrodzenie za godziny, które faktycznie przepracowali. To układ, który sprzyja pracownikowi, jak również pracodawcy, coraz bardziej popularny w naszym kraju. Jak mówi doświadczenie, w wielu sytuacjach się sprawdza. Trzeba też powiedzieć, iż jest to wygodne dla osoby, jaka szuka pracy. Usługa taka jest bardzo kompleksowa. Osoba, jaka przychodzi do tego typu biura ma ogromną bazę ofert, w których z pewnością będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.