hipoteka zwrotna jako możliwości dla tych, którzy posiadają własne domy, bądź mieszkania

W Polsce jest sporo starszych osób, które mają emeryturę tak malutką, że nie starcza im na podstawowe produkty. Odpowiednie przepisy stworzyły możliwości dla tych, którzy posiadają własne domy, bądź mieszkania.

Odwrócona hipoteka - Fundusz hipoteczny DOM

Autor: nickname
Źródło: nickname

Jest to dla niektórych dyskusyjny kompromis, lecz stwarza możliwości godnego życia.

Kliknij ten link biuro rachunkowe oleśnica. Na stronie zobaczysz ciekawe fakty na ten temat, opisane w naszymartykule.

Praktycznie mogliby sprzedać majątek i pozyskane w ten sposób zasoby finansowe używać na bieżące wydatki, jednak łączyłoby się to ze zmianą lokalizacji pobytu, a to dla większości starszych ludzi nie wchodzi w grę, nawet ceną lepszego standardu życia.

Zwrotna hipoteka kierowana jest głównie do starszych osób, które są prawnymi właścicielami domów, czy też mieszkań (najlepsza oferta hipoteki zwrotnej – Fundusz Hipoteczny Dom). Jeżeli brak im pieniędzy na leki, lub godniejszą starość, zdołają zawrzeć umowę z którąś z firm oferujących odwróconą hipotekę.

Czy chcesz poznać rozważany temat od innej strony? Nic prostszego – po prostu wejdź na ten link, ponieważ więcej zobaczysz w artykule (http://eccotravel.eu/boliwia/).

Mogą zamieszkiwać w swym lokalu do kresu życia, mogą przyjmować każdego miesiąca rodzaj dodatkowej emerytury za to, że po ich odejściu własne m przejmie firma, z jaką zawarli umowę ().

Zwrotna hipoteka przewiduje, że bank będzie wypłacał świadczeniobiorcy co miesiąc, czy też jednorazowo świadczenie pieniężne, zabezpieczone hipoteką ustanowioną na dom, lub lokal mieszkalny, albo prawo do nieruchomości. W zamian bank stanie się posiadaczem lokum po śmierci klienta. Następcy nie będą już mieli jakichkolwiek praw, ani roszczeń wobec funduszu, jeśli chodzi o tę nieruchomość – więcej szczegółów znajdziesz tutaj: zobacz stronę.

Ze względu na małe emerytury i coraz to dłuższe życie emerytów zapotrzebowanie na odwrócony kredyt i rentę dożywotnią będzie rosło. Tym bardziej, że i krąg potencjalnych klientów będzie się zwiększać.