Human Resources – to nie wyłącznie zarządzanie kapitałem ludzkim

Mówi się, że potęgą marketingu sieciowego nie są materialne dzieła, czy powiązania, lecz po prostu zwykli ludzie. Nie inaczej wyglądają przesłanki sukcesu w sektorze Human Relations. Jest to tylko i aż zarządzanie potencjałem ludzkim.

Szkolenia interpersonalne mają z założenia zaszczepiać w kadrach pracowniczych HR efektywne mechanizmy do rozgryzania odpowiednich kandydatów. To nie tylko inwestowanie w jedną gałąź- zarządzanie kadrami ludzkimi. Rozwijanie umiejętności miękkich pomoże też uczestnikom szkoleń w dokonywaniu lepszych wyborów w przyszłości. Wiążą się one z budowaniem najlepszego zespołu i niepowieleniem dotychczasowych błędów komunikacyjnych.

szkolenie biznesowe

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Znawcy HR bez przerwy podnoszą swoje kompetencje przez uczestnictwo w prelekcjach i szkoleniach. To dobra nowina dla następców w tym sektorze usług, którzy nie są jeszcze związani z pracą na stanowisku doradców zawodowych, agentów rekrutujących, kadr menedżerskich, czy doradców personalnych. Aktywni studenci zarządzania czy public relations poznają praktykowaną wiedzę już podczas nauki akademickiej. Studia są bez wątpienia idealnym momentem na sprawdzenie się w firmie HR. Standardowy kurs w tym zakresie to ponad 60 godzin otwartych zajęć. Jest on związany z aspektami rekrutacji, motywacją oraz wybieraniem, znajdowaniem i mobilizacją nowych pracowników. Wycena szkoleń HR organizowanych przez prywatne firmy dochodzi nawet do tysiąca złotych. Jest to większy wydatek, lecz przykładowo podyplomówka wyniosłaby kilka razy więcej. By nie zniechęcać potencjalnych HR-owców opłatę można podzielić na większą liczbę miesięcy. Ukończenie kursu daje nam certyfikat >>> certyfikat iso 9001, którego waga przebija niejeden kierunek studiów.

Zdanie kursów i szkoleń HR zbliży nowe kadry do trwałej współpracy w biurach pośrednictwa lub w rządowych placówkach. Przy dużej odporności, łucie szczęścia i dobrym wyszkoleniu specjaliści od HR rozwijają skrzydła. Progresywna kariera zaprowadzi ich na stanowiska doradców personalnych.
Istotne kwestie oscylujące wokół szkolenia (rekomendujemy ofertę na szkolenie: franklincovey efektywna komunikacja w zespole) HR wydają się ogólnikowe i niejasne. Rzetelna selekcja kandydatów czy udane wychwycenie celu podczas rozmowy z pracodawcą, przy sprzyjających czynnikach, mogą jednak przynieść rynkowi podwójny sukces. Dlaczego? Specjalista HR złapie między masą listów naprawdę odpowiedniego kandydata.