Jak pomagać? Czy przekazywanie gotówki fundacjom to jedyna możliwość? Co możemy dać od siebie?

Pomaganie jest dziś łatwiejsze niż nam się wydaje. Należy wiedzieć, jakie są tutaj możliwości i wykorzystywać je chociażby co jakiś cza. Warto pamiętać o ludziach w potrzebie, ponieważ nigdy nie wiemy, czy sami kiedyś nie będziemy potrzebować wsparcia.

selfie - firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce działa wiele fundacji. Pomagają one osobom w różnych sytuacjach. Niektóre pomagają najmłodszym, jak Fundacja Dzieciom- Natomiast inne, osobom żyjącym w ubóstwie. Niektóre pomagają chorym na przykład na raka. Dużo znajdziemy takich miejsc, jakie możemy wesprzeć. Każda z tego typu fundacji posiada konta, na które możemy przelewać fundusze.

Czasami publikowane w internecie dane są niemiarodajne, ale jeśli interesuje Cię tego rodzaju tematyka, to kliknij i zdobądź ważne info (https://www.bscav.eu/oferta/konferencje-online/) także na podobnej witrynie.

Często możemy wpłacić gotówkę danej osobie znajdującej się pod opieką takiej fundacji. To niekoniecznie muszą być od razu wielkie kwoty. Pomóc może nawet drobna suma co jakiś czas. Tak naprawdę z tego typu drobnych sum od sporej ilości osób mogą nazbierać się duże pieniądze po jakimś czasie.

firma - malowidło

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com

Warto też pamiętać o takim wsparciu co roku rozliczając formularz pit. Warto oddać 1 procent podatku jakiejś organizacji pożytku publicznego. W taki sposób jakaś część takiego podatku trafia do osób, jakie tego bardzo potrzebują. To od nas zależy gdzie trafi nasz 1 procent podatku- przeczytaj tutaj.

Gdy nie stać nas na pomoc finansową, to równie dobrze możemy pomagać fizycznie.

Wiele ośrodków czy właśnie takich fundacji poszukuje wolontariuszy do pomocy, którzy będą mogli wesprzeć swoją pracą działalność fundacji. To także duża i rzeczywista pomoc. Dlatego też jak widzimy zawsze można jakąś pomoc ze swojej strony podarować.