Jak portal społecznościowy może pomóc w znalezieniu pracy? Czytaj na ten temat nieco więcej

Portale społecznościowe biją rekordy popularności. Można za ich pośrednictwem nie tylko odnowić stare znajomości. Istnieją również takie portale, które ułatwiają znalezienie pracy bądź poszukiwanie pracowników. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym z nich jest LinkedIn.

Pomysł powołania do życia sieci LinkedIn powstał na początku 21 wieku. Swoje funkcjonowanie portal rozpoczął w połowie 2003 roku. Jego działanie dostępne jest dla wszystkich, którzy mają internet, a sam portal jest przetłumaczony na kilkanaście języków. Portal pomaga śledzić ścieżki kariery innych, przez co można obrać własną drogę w danej branży, nawiązać cenną nić kontaktów i zdobyć przydatne informacje. Dzięki dokładnemu opisowi zajmowanego stanowiska oraz wykonywanych obowiązków, rekruterzy poszukujący pracowników, mogą łatwo zweryfikować przydatność kandydata do stanowiska, które chcą obsadzić. Ponadto założenie profilu, na przykład Patron Service na LinkedIn to wizytówka firmy.

Znajdziemy tam między innymi opis obszaru prowadzonej przez nią działalności, specjalizacje, dane kontaktowe, wiadomości o ilości zatrudnionych pracowników i dacie rozpoczęcia działalności. Portal daje możliwość obserwowania danego profilu, co może być dużym ułatwieniem w procesie poszukiwania zatrudnienia. LinkedIn umożliwia również komunikowanie się z osobami z branży, przez dodawane aktualizacje konta.

Portal LinkedIn z sukcesem działa na terenie Polski od 2012 roku, skupiając osoby zainteresowane rozwojem swojej kariery i nawiązywaniem kontaktów zawodowych. Dzięki założeniu konta na takim portalu, osoba poszukująca pracy opisuje swoje zdolności i doświadczenie w branży. Dzięki temu pracodawcy łatwiej mogą dotrzeć do osób, które spełniają stawiane przez firmę kryteria. Podsumowanie zawodowe można także na portalu zweryfikować poprzez wystawione opinie pracodawców, u których było się zatrudnionym lub osób, z którymi się współpracowało.

Nie czekaj dłużej – zweryfikuj propozycję (https://mennicapoznanska.com/kategoria/zloto/), jaką dla ciebie przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

Zdecydowanie podnosi to wiarygodność założonego profilu.

Wszelkie rekomendacje, oceny poprzednio wykonywanych obowiązków i potwierdzenie umiejętności, przekonują potencjalnego pracodawcę, iż wiadomości umieszczone w CV są prawdziwe. Dodatkową wiarygodność można zdobyć, opisując swoje osiągnięcia, zdobyte nagrody, wyróżnienia. Osoby poszukujące nowej pracy również z łatwości mogą przeglądać oferty firm, które są dla nich interesujące. Wystarczy wyszukać konto, na przykład Patron Service na LinkedIn i już można się zorientować, jakie propozycje pracy ma do zaoferowania ta firma.