Jak prezentuje się sektor hotelowy w naszym kraju? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak przedstawia się tendencja na przyszłe lata?

Należy potwierdzić, że rok 2015 był faktycznie dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To zwłaszcza ważne, bo we wcześniejszych latach bywało z tym różnie. Po rewelacyjnym 2012 roku, w czasie którego miały miejsce w naszym kraju Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, branża hotelowa zaliczyła bardziej słaby okres w latach 2013-2014. Spora część różnorodnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, odnotowała w tamtym okresie pogorszenie wyników. Dopiero w poprzednim roku znacznie się poprawiło, a to dzięki znacznemu wzrostowi obłożenia, a jednocześnie długo oczekiwanej poprawie średniej ceny. Zwłaszcza pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, co oznacza przychód na dostępny pokój.

konferencja w hotelu

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com

Urósł on w 2015 o około 10 procent. Dostrzegalne jest to zwłaszcza w ekskluzywnych hotelach najwyższej klasy typu Binkowski hotel. W większości dużych polskich ośrodków miejskich wzrósł popyt – jak chodzi o gości krajowych, ale i zagranicznych. W odpowiedzi na ten rosnący popyt branża hotelowa w Polsce rewelacyjnie się rozwija i dopasowuje do wymagań rynku.

Nasz wpis wydaje się być naprawdę interesujący? Myślimy zatem, że spodoba Ci się także moja strona (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/e-learningi-programy-szkoleniowe/), na której znajdziesz wiele dodatkowych szczegółów.

W ostatnim czasie bardzo wzrosła ilość dostępnych hoteli, bo oddawano do użytku średnio sto nowych hoteli. Np., na koniec 2014 roku działało już w naszym kraju około 2 500 hoteli, które zapewniają ponad 120 000 pokoi. Wpływ na dynamiczny rozwój takiego sektora ma z pewnością bardzo dobra kondycja polskiej gospodarki, szczególnie, że ogromna część popytu kreowana jest przez gości przeważnie z segmentu biznesowego oraz korporacyjnego. Stąd więc, jak wyraźnie widać, tak dobre wyniki zawdzięczać można dalszemu rozwojowi sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zwłaszcza w takich miastach, jak Wrocław, Kraków lub Warszawa.

Warszawa to na pewno najbardziej pokaźny rynek hotelowy w Polsce i to pod różnym kątem, jednocześnie więc pod kątem podaży pokoi hotelowych, jak i popytu na noclegi. Również w bardziej małych niż Warszawa miastach, zauważalny jest rzeczywiście pozytywny trend. Optymalnym przykładem są Kielce oraz wspomniany wcześniej Binkowski Hotel (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć). Jeżeli trend zostanie utrzymany, to możemy być pewni, iż w kolejnych latach będzie jeszcze lepiej, a z pewnością tak samo dobrze, jak teraz. Patrząc na to co się dzieje, możemy właśnie tak przypuszczać.