Jaki typ promocji jest obecnie najpopularniejszy?

Różnorodni reklamodawcy bardzo często jako środek przekazu reklamy zewnętrznej chcą stosować billboardy, gdyż ich przekaz musi docierać do bardzo dużej liczby osób.

marketing meeting

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie praktycznie każdy posiadacz działalności gospodarczej wie, jak bardzo ważna jest promocja dla efektywnego działania firmy.
Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystywanych w reklamie jest reklama zewnętrzna, która może dotrzeć do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Najchętniej wykorzystywanym nośnikiem jest billboard. Jest to relatywnie prosta oraz bardzo dobrze zauważalna postać reklamy. Nie jest wielką sztuką samo jedynie inwestowanie w billboardy, lecz stworzenie jak najbardziej skutecznego przekazu, który będzie realizować swoje zadanie, czyli będzie zachęcać odbiorców do zakupu produktu lub skorzystania z reklamowanej usługi.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (http://www.l-express.pl/prawo-jazdy-kat-a-a1-a2), a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo bezkonkurencyjnych informacji, które pochłoną Cię bez reszty.

Cała sprawa zdaje się być stosunkowo łatwa, ponieważ przecież takie billboardy wiszą w centrach miast, przy głównych arteriach komunikacyjnych, więc teoretyczna liczba ewentualnych klientów jest niezwykle duża. W większych miejscowościach właściwie w każdym miejscu można dostrzec billboardy.

sala sądowa

Źródło: foter.com
Utworzenie efektywnego billboardu nie jest łatwe, choć co poniektórzy posiadają nieco odmienne zdanie. Wymyślenie relatywnie prostego oraz jednocześnie ciekawego przekazu to kwestia niełatwa. Zasada działania tego typu narzędzia jest taka, że w czasie kilku początkowych sekund jego przekaz musi dotrzeć do swego odbiorcy. Czynniki, w których ludzie oglądają przekaz obecny na bilbordzie (trzeba wziąć pod uwagę m.in.

ruch uliczny czy pośpiech) nie będą sprzyjać koncentracji, a wręcz odwrotnie – będą odciągać uwagę. Żeby więc billboard był pozytywnie odbierany, powinien być wykonany niezwykle starannie.