Jakie możliwości daje fundusz inwestycyjny prywatnym firmom? Co oferuje prywatny fundusz inwestycyjny?

Jest wiele możliwości na powiększanie dochodów firm. Niektóre ze sposobów na zainwestowanie pieniędzy są również sposobem na to, aby ochraniać w pewien sposób swój majątek.

Na pewno więcej możliwości posiadają tutaj większe firmy z dużymi dochodami.
e-marketing

Autor: Rafiq Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi dla firm (polecamy sprawdź informacje na stronie) jest dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Sporo firm korzysta właśnie z takiego wsparcia. Fundusz inwestycyjny to zdecydowanie więcej możliwości niż standardowa pożyczka z banku. Tego typu fundusz jest także bardziej dostępny niż giełda. Decydują się na takie kroki firmy, jakie nie mają większych możliwości na kredyt. Z reguły bowiem kredyt zaciąga się z konkretnym, niesamowicie ścisłym przeznaczeniem, co nie za każdym razem jest łatwe do załatwienia.
Ciekawą alternatywą dla dużych firm ze sporymi zarobkami są prywatne fundusze inwestycyjne. Przez zmiany w regulacjach prawnych, które zostały wprowadzone już kilka lat temu, realne jest założenie tego typu funduszu poprzez osobę fizyczną, a co ważne w ogóle nie potrzebna jest do tego zgoda KNF. Należy tylko zgłosić tego typu prywatny fundusz do organu kontrolnego. środki finansowe, które są w funduszu powinny na pewno należeć jedynie do tego, kto taki fundusz powołał do istnienia. Na taką inwestycję decydują się jednak bardzo duże przedsiębiorstwa, jakie mają spore przychody.

Jeżeli firma ta chce na przykład odsprzedać część własnych udziałów, to nie musi od razu płacić dużego podatku, a dopiero w momencie wypłacania gotówki z takiego funduszu.