Kilka informacji o obowiązkach pracownika

W dzisiejszych czasach praca w przedsiębiorstwie to już nie tylko przychodzenie na własną zmianę od rana do wieczora i oczekiwanie na ostatnią godzinę i wyjście z zatrudnienia. W dobie netu, masowych mediów i natychmiastowej komunikacji każda pracująca osoba reprezentuje własną firmę również po pracy, szczególnie, jeśli jest na wyższym albo managerskim stanowisku.

Spędzając wiele okresu w necie warto zastanowić się dwa razy, lub rzeczy które publikujemy i piszemy nie będą w jakikolwiek sposób niekorzystne dla naszej firmy i lub nasza postawa nie stawia jej w złym świetle. Należy jednak powiedzieć również, jakie mamy prawa jako pracownicy i jakie obowiązki ma nasz pracodawca wobec swoich pracowników.
pieniądze - widok

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo popularnym przypadkiem nadużyć ze strony pracodawców będzie stosowanie na stronie firmowej i materiałach reklamowych naszych fotografii. Do tego niezbędna jest zgoda na zastosowanie wizerunku podpisana przez pracownika. Tylko wówczas pracodawca jest mógł w całości legalnie wykorzystywać nasz wygląd do promocji własnej przedsiębiorstwa. Dzięki czemu będziemy mogli mieć wpływ na to, w jakich miejscach pojawią się nasze zdjęcia. Jeżeli jednakże nie mamy ochoty upubliczniać naszego wizerunku ,https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zgoda-na-publikacje-wizerunku-pracownikaze wolno wycofać.
Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie

Autor: UBM
Źródło: UBM
Kolejnym niejednokrotnie pomijanym aspektem przy zatrudnieniu jest kwestia podań o pracę. W dobie pisania CV jest to dokument już trochę przestarzały, jednakże w niektórych zawodach ciągle stosowany. Należy przed napisaniem tego podania zobaczyć, niczym wygląda wzór podania o pracę , by złożyć u naszego pracodawcy poprawnie wypełniony dokumenthttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-podanie-o-prace-wzor-z-omowieniem
Nadgodziny to naturalnie temat drażliwy dla każdego pracownika. Większość z nas nie przepada za zbyt długim siedzeniem w firmie. Toteż prawo zatrudnienia bardzo szczegółowo mówi, jak pracodawca potrafi poprosić pracownika o zostanie na nadgodzinach i w jaki sposób ma być wypłacane za to wynagrodzenie. Sytuacjami szczególnymi dla pracy w nadgodzinach jest na przykład remanent w markecie, koniec czasu rozliczeniowego w księgowości czy sytuacja kryzysowa na rynku.
Kończąc, idąc do zatrudnienia nalehttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-remanent-czyli-spis-z-natury-na-koniec-roku o prawie zatrudnienia, tym lepiej możemy się poruszać w negocjacjach z pracodawcą. W końcu idea nieznajomość prawa szkodzi ciągle będzie autentyczna. Nie można jednakże popadać ze skrajności w skrajność. Nasz pracodawca to też człowiek i od okresu do czasu wolno wykonać dla niego zwykła, ludzką przysługę.