Pomocne i ciekawe definicje występujące w biznesie, takie jak praca zdalna, występowanie nadgodzin oraz etyka obowiązująca w firmach

W obecnych czasach praca dla człowieka jest bardzo istotną wartością, regularnie pojawiającą się na równi z rodziną oraz miłością. Bywanie w swojej wyśnionej karierze daje szczęście oraz daje dużo spełnienia. Prócz tego wzrasta nasze doświadczenie, co pozwala na rozwój nowych umiejętności. Warto więc poznać pewne definicje, które znacznie ułatwią szukanie pracy.

Read More

Brak precyzyjnej ustawy o sprzedaży alkoholu poprzez Net jest kłopotliwy zarówno dla przedsiębiorców jak i dla konsumentów

Sprzedaż wyrobów alkoholowych poprzez sieć to sprawa wysoce problematyczna. W Polsce na dobrą sprawę nie obowiązuje jasny zakaz tego typu praktyk, jednak sędziowie zdają się wyznawać zasadę, iż jest to praktyka niezgodna z prawem. Brak porządnej ustawy utrudnia regulację tej sprawy.

Read More

Przed podjęciem decyzji o wyborze szkolenia, powinno się przeprowadzić przegląd potrzeb w tym zakresie

Szkoleniem można nazwać każdą formę edukowania pracownika, której zamierzeniem jest podniesienie poziomu jego umiejętności potrzebnych do realizowania zadań na jego obecnym, lub też przyszłym stanowisku pracy. Wiele etapów w związku z przygotowaniem i przeprowadzaniem postępowania przetargowego, do tego bardzo często zmieniające się artykuły oraz wchodzące nowe orzecznictwa KIO, wymaga systematycznego pogłębiania i uaktualniania posiadanej wiedzy.

Read More

Co to jest wynagrodzenie brutto i jak na przykład wyliczać odsetki?

Wynagrodzenie brutto jest to płaca, która jest wynagrodzeniem całym, bez odliczania podatku albo składek, które są wynagradzane przez pracowników. Zarobek brutto składa się więc z wynagrodzenia netto (to znaczy takiego, które potocznie mówiąc, dostajemy „na rękę”), składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy od jednostki fizycznej. Wynagrodzenie brutto, jakie jest zdobywane przez pracownika, zazwyczaj jest stwierdzone na umowie, bez względu na to, czy jest to umowa o pracę, dzieło albo zlecenia.

Read More