Jak chronione są nasze prawa autorskie w internecie? O czym warto wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Nie ma nic bardziej cennego niż nasza praca. Jest jednakowoż wtedy jeszcze bardziej wartościowa, gdy jest chroniona przez zapisy prawa. Każdy, kto posiada możliwość świadczenia pracy tak jak lubi, to człowiek spełniony, co jednak z tego, jak jego praca jest narażona na kradzież i kopiowanie?

Read More

Zobowiązanie prowadzącego firmę do wysyłania zeznań podatkowych

Niezależnie od układu czasu pracy, wielkość czasu pracy w obranym okresie rozliczeniowym rozlicza się mnożąc 40 godzin przez liczbę całych tygodni wypadających w czasie rozliczeniowym, a następnie dodając do uzyskanej wielkości iloczyn 8 godzin i ilości dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wymiar czasu pracy należy zmniejszyć o 8 godzin za każde święto następujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu aniżeli niedziela.

Read More

Gdy mamy swoją firmę to musimy pamiętać o wielu istotnych kwestiach? O jakich szczególnie warto pamiętać?

Każdy kto ma firmę musi znać niektóre pojęcia. Każdy również, kto planuje otworzyć własną firmę zmuszony jest do zaznajomienia się z szeregiem pojęć, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie firmy. Są one niezbędne, by osiągnąć sukces, to czynniki, jakie określamy jako marketingowe i reklamowe. Jeżeli bowiem chcemy, by nasza firma miała klientów i była znana szerszej rzeszy odbiorców, to niezbędnym jest zainwestowanie we właściwe akcje promocyjne. Jednocześnie, nie można zapomnieć o innych rzeczach, jak wszelkie ważne regulacje.

Read More

Lokata bezkarna bgżoptima przyciąga spore grupy zaciekawionych

Ofin pożyczki posiada sporo zainteresowanych Czasami staje się tak, że pilnie poszukujemy pieniędzy, lecz nie bardzo wiemy skąd je wziąć, gdyż rodzina nie zawsze ma możliwość nam użyczyć tak spore sumy. Z tego powodu należy popatrzeć na to, co może nam zaproponować ofin pożyczki tam będą udzielane w przeróżnej wysokości, a jeszcze na dodatek mamy okazję liczyć na korzystne oprocentowanie, które spowoduje, że będziemy oddawać praktycznie tyle ile pożyczyliśmy.

Read More