Przed podjęciem decyzji o wyborze szkolenia, powinno się przeprowadzić przegląd potrzeb w tym zakresie

Szkoleniem można nazwać każdą formę edukowania pracownika, której zamierzeniem jest podniesienie poziomu jego umiejętności potrzebnych do realizowania zadań na jego obecnym, lub też przyszłym stanowisku pracy. Wiele etapów w związku z przygotowaniem i przeprowadzaniem postępowania przetargowego, do tego bardzo często zmieniające się artykuły oraz wchodzące nowe orzecznictwa KIO, wymaga systematycznego pogłębiania i uaktualniania posiadanej wiedzy.

Read More

Co to jest wynagrodzenie brutto i jak na przykład wyliczać odsetki?

Wynagrodzenie brutto jest to płaca, która jest wynagrodzeniem całym, bez odliczania podatku albo składek, które są wynagradzane przez pracowników. Zarobek brutto składa się więc z wynagrodzenia netto (to znaczy takiego, które potocznie mówiąc, dostajemy „na rękę”), składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy od jednostki fizycznej. Wynagrodzenie brutto, jakie jest zdobywane przez pracownika, zazwyczaj jest stwierdzone na umowie, bez względu na to, czy jest to umowa o pracę, dzieło albo zlecenia.

Read More

Galerie handlowe, które pożądane byłoby odwiedzać będąc w Rzeszowie

Wybierając się na wakacje do jakiegoś miasta pewno korzystamy z wielu licznych atrakcji, odwiedzamy piękne okolice, podziwiamy zabytki a także chodzimy na zakupy. Szczególnie osoby, które na co dzień mieszkają w niewielkich miejscowościach lubią podróżować na zakupy do sporych miast, bo jest tam o wiele większa oraz znacznie ciekawsza propozycja handlowa.

Read More