Kredyty to łatwa ścieżka do zadłużenia. Jeżeli nie jesteś bez wyjścia – nigdy nie zaciągaj pożyczki!

Dużo lepiej jest generować oszczędności niż robić użytek z pomocy finansowej wielorakich instytucji oferujących szybką gotówkę na dany okres. Choć pożyczki nierzadko są apetyczne, bo pozwalają spełnić szybko konkretne plany, fundusze z nich pozyskane zazwyczaj nie są godne ceny, jaką trzeba za nie zapłacić.

Windykacja

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Wysokość okresowej raty to nie wszystko. Banki wielokrotnie przyciągają niską sumą do comiesięcznego spłacania. Zanim poddamy się sugestii, należałoby drobiazgowo wczytać się w warunki i dowiedzieć się ile finansów faktycznie dostaniemy, a ile będziemy zmuszeni oddać. Nie ma wątpliwości, że tysiące złotych, które tym sposobem zaprzepaścimy są dużo warte i to właśnie na nie musimy w przyszłości harować.

Oczywiście – kredyty pomimo to są dla ludzi, ale jedynie dla tych mądrych. W przypadku, gdy pozyskanie kapitału pozwoli Ci go pomnożyć: nie obawiaj się! Jednak jeśli w grę wchodzi realizacja marzenia o odległej krainie, zastanów się, czy nie boisz się jest ewentualna windykacja należności – Na pewno różnego typu oferty brzmią rewelacyjnie na początku. W dzisiejszych czasach jednak tak często się słyszy o rozczarowanych frankowiczach oraz wszędzie współczuje się osobom zadłużonym, iż oczywistością staje się to, iż kredyty konsumenckie to brama do długotrwałego niewyspania, a niekiedy nawet nerwicy.

Nim to sobie zafundujesz – przemyśl dokładnie, czy warto. Każdy wie, że windykacja należności do sielskich nie należy. Dosięga zarówno tych, którzy z własnej woli wzięli kredyty, jak i tych, którzy zrobili to z konieczności. Wierzyciel ma prawo do odzyskania środków i koniecznie należy o tym pamiętać w chwili otrzymania kolejnej cudownej oferty szybkich pieniędzy na moment.Jeżeli już dotarło do tego, że masz kredyt – postaraj się nie wchodzić w pętlę zadłużenia. Kolejna pożyczka na spłatę starej prowadzi praktycznie do tego, że dług będzie narastał i wydłuży się czas jego spłaty. Nie potrzebujesz takich zasadzek. Pomyśl lepiej, jak możesz oszczędzać, niż jak wydać następne pieniądze, których nie masz na koncie. Zwróć uwagę, że drobne wydatki często w perspektywie dłuższego okresu dają największe straty. Pamiętaj o tym, gdy znowu będziesz sięgał po niepotrzebne rzeczy.