Kto może pracować na etacie szefa działu personalnego oraz jakie są jego obowiązki?

Każda korporacja, jaka zatrudnia większą ilość członków personelu powinna również mieć fachowca, który będzie zajmował się obsługiwaniem spraw z nimi związanych.

Taki kierownik działu HR posiada bardzo szeroki zakres zadań, jednak nie powinien wszystkich robić samodzielnie, ponieważ działa z poddanymi sobie specjalistami.
nauczyciele

Źródło: flickr.com
Do zadań osoby, która pracuje na stanowisku HR manager należy m.in. inicjacja szkoleń i konferencji dla pracowników w celu podniesienia ich umiejętności zawodowych, wytycza obowiązki dla konkretnych stanowisk czy przeprowadza cykl naboru. Utrzymuje stały kontakt z Urzędem Pracy czy też instytucjami, które trudnią się doradztwem personalnym. Skrót HR oznacza w tłumaczeniu „human resources”, więc tego typu manager może w granicach swych kompetencji zająć się również awansowaniem członków personelu, a również prowadzić szereg innych przedsięwzięć. Mimo, że praca na stanowisku HR manager to praca w biurze, ze względu na specyficzność poszczególnych obowiązków, odbywa się ona w wielu lokacjach.
Osoby, które pragną być zatrudnione na tym stanowisku, powinny ukończyć wyższe studia na uczelni związanej z ekonomią na wydziale zarządzanie i marketing albo zbliżonym. Powinien ponadto mieć obszerne doświadczenie w administrowaniu grupą pracowników i mieć obszerną wiedzę z mnóstwa różnorodnych dziedzin. Pensje kierownika do spraw personalnych kształtują się w przedziale 5-10 tys.

Sprawdź ten link! To bez dwóch zdań świetna strona (http://www.progresdisplays.pl/), przeczytasz tam wiele przydatnych danych! Zobaczysz, na pewno się nie rozczarujesz.

złotych brutto.

Poza tym należałoby wspomnieć, że HR manager dopomaga członkom personelu w wytyczaniu ich ścieki zawodowej. Od tego typu managera w dużym stopniu może zależeć funkcjonowanie całej korporacji.