Które zawody będą w przyszłości poszukiwane naprawdę?

Epoka wyścigu szczurów powoli się kończy. Coraz częściej poszukując zatrudnienia zwracamy uwagę nie jedynie na konkretne profity, ale i na niski poziom napięcia, przyjazną atmosferę w biurze, czy też przestrzeganie pory, o której będziemy wychodzić z niej do domku. Dalej jednakże wybierając studia i kursy nie kierujemy się naszymi marzeniami, lecz tym, czy po pozyskaniu wykształcenia, znajdziemy znakomicie płatną posadę. Które zawody są poszukiwane ?

informatycy, IT

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Komputerowcy, finansiści oraz inżynierowie. Na czele listy cały czas znajdują się stanowiska podobne tym, które wymieniane były w rankingach przez kilka poprzednich lat. Z pozyskaniem posady nie mają problemu programiści, finansiści, albo inżynierowie budowlani. Choć nie widać tego w prasie, ciągle poszukiwaną profesją są też interniści i medycy poszczególnych specjalizacji.
Kupcy na wagę złota. Handel to krew biznesu i siła napędowa każdego przedsiębiorstwa. Nic zatem dziwnego, iż to kupcy są jedną z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych. Praca handlowca do łatwych nie należy. Rynek jest chimeryczny, a osiągane efekty zależą również od branży i sprzedawanego produktu. W dalszym ciągu jednak ogłoszenia dla sprzedawców stanowią jedne z najczęściej spotykanych propozycji. Jest też bardzo dobrze wynagradzana, szczególnie w międzynarodowych korporacjach ze specjalizacji informatycznej i telekomunikacyjnej czy energetycznej – kliknij i sprawdź naszą ofertę na zbiornik kwasoodporny.
konsultacni w banku, pracownicy banku

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Bankowość – doradzanie się opłaca. W specjalizacji finansowej najczęściej poszukiwanymi pracobiorcami są osoby od bezpośredniej obsługi klientów, zarówno biznesowych, jak też detalicznych. W cenie są doradcy kredytowi, opiekunowie inwestycyjni niewielkich i średnich firm – nasze rekomendacje AdBlue z HML. Rośnie również zapotrzebowanie na osoby obsługujące nabywców bogatych, poszukujących usług doradczych w obszarze skutecznego lokowania i pomnażania majątku. Nie słabnie zapotrzebowanie na księgowych, profesjonalistów ds. sprawozdawczości rachunkowości. Na nich miejsca pracy czekają w oddziałach finansowych wielu przedsiębiorstw i w firmach doradczych. Cennymi specjalistami na rynku są też osoby zajmujące się rozliczaniem funduszy europejskich.

Cały czas wiele ogłoszeń tyczy się pracobiorców fizycznych ze specjalności budowlanej (czy też przykładowo montaż rurociągów http://www.hmlnosewicz.pl/pl/oferta/montaz-rurociagow). Jest również wiele propozycji typu call center który może być dobrym startem dla każdego.