Naklejki marketingowe – najlepszy patent na reklamę firmy

Od lat dostrzegamy w każdym miejscu, gdzie się da, nalepki. Ten całkowicie banalny wyrób pozwolił na użycie niezwykle pięknych zdobień, dekoracji, reklam – właściwie w każdym miejscu.

Autor: Grupa Reklamowa Niedzielski
Jednym z ciekawszych ról naklejek, chociaż raczej łatwiej nazwać je samoprzylepnymi arkuszami, są różnego gatunku nalepki na witryny sklepów. Tego rodzaju naklejki na szybę, które dają bez trudu komponować wystawę i podkreślić jej wystrój, a dodatkowo w razie potrzeby mogą zostać łatwo odklejone, są stosowane bardzo chętnie w pasażach handlowych, gdzie duże sieci z ubraniami z tygodnia na tydzień zmieniają swoje witryny. Zmieniana jest wystawa, która sama w sobie bywa niekiedy dziełem sztuki, no to trzeba też coś zrobić z oknami, które – jest to wskazane – powinny tworzyć całość z przekazem witryny: kolorystyką, ustawieniem manekinów, no i rzecz jasna chodzi także o przekaz wiadomości: reklamowe naklejki na szybę bardzo często mówią w dużym skrócie o tym, jak duża jest promocja w danym sklepie, kiedy tylko pojawia się sezonowa wyprzedaż.

Nomar Tarnów

Źródło: Nomar.com.pl

Drugim świetnym, twórczym zastosowaniem naklejek reklamowych dużego rozmiaru jest użycie ich na pojazdach komunikacji miejskiej. Od dawna, kiedy tylko komunikacja miejska niektórych miast umożliwiła użycie karoserii jej pojazdów jako przestrzeń reklamową, naklejki były już w użyciu, bo wielokrotne przemalowywanie takich pojazdów to duży problem i wydatek. Dlatego poczęto wykorzystywać samoprzylepne folie, które doskonale trzymają się zarówno karoserii, jak i szyb. Ludziom w tramwajach to nie wadzi, a przechodniom, którzy dostrzegają tak oklejony pojazd z zewnątrz rzuca się w oczy, zwłaszcza, jak kompozycja wykorzystanych nalepek komponuje się w pewien sposób z sylwetkami osób będących w środku. Mistrzowskim użyciem może być naklejenie zdjęcia ciała modela lub modelki tak, by osoba będąca na krześle w autobusie mimowolnie dołączyła do niej swoją głowę. Przechodnie widzący coś takiego z zewnątrz z pewnością zapamiętają taką reklamę na długo, a o to chodzi w reklamie.

Oczywiście naklejki na szybę są używane również w zwykłych autach, zwłaszcza służbowych – każdy przedsiębiorca próbuje rzucać w oczy, czemu więc swoich aut nie przekształcić na ruchome powierzchnie reklamowe? Wydawać by się mogło, że zastosowanie takich nalepek jest znane od lat, a niektórzy wciąż wpadają na nowe pomysły.