Narzędzie Google, które mają za zadanie dokonać selekcji w indeksacji witryn www

Narzędzie Google, które mają za zadanie dokonać wyselekcjonowania w pozycjonowaniu portali www są rozpowszechniane co jakiś czas przez tę firmę i wtedy również stają się realnym zagrożeniem dla posiadaczy witryn www.

W tym czasie jest okazja szybko skontrolować, czy strona, którą prowadzimy jest witryną zaatakowaną przez aplikacje Google mające wprowadzić zmiany w indeksacji witryn w wyszukiwarce.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://toc.org.pl/otwarta-konferencja-toc-2017/) podobne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością też Cię zaabsorbują.

Przykładowo, od kilku lat niebezpiecznym programem dla właścicieli witryn o niewielkim poziomie zindeksowania była Panda, jaka skutecznie doprowadziła owe witryny na jeszcze niższe pozycje.

SEO, pozycjonowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tej chwili natomiast wyłoniła się inna aplikacja, która uderzyła tym razem w strony internetowej nazbyt wysoko zindeksowane. Jeśli więc na przykładchociażby w wyznaczonych notkach występuje zbyt wysokie zagęszczenie słów kluczowych albo nazbyt duża ilość podobnych linków, strona ta ma możliwość stać się obiektem aplikacji którą jest pingwin, ponieważ to właśnie o nią chodzi.

Ataku Pingwina mogą spodziewać się też takie witryny, na jakich znajduje się sporo tekstów skopiowanych z innych stron. Czyli te, na jakich nie ma unikatowej treści. O ile strona taka też posiada nienaturalnie prezentujące się, zakupione na pozostałych serwerach linki to też będzie celem Pingwina.

Pozostałe wyznaczniki, które będą przyczyną tego, iż witryna taka będzie niżej zamieszczona w indeksowaniu to: zbyt ogromna liczba linków, czy również ukryte tekstytreści. I biorąc pod wzgląd to, iż polskiego pochodzenia strony są w wielu przypadkach witrynami na których znajduje się spam może Pingwin odnosić się do aż pięciu procent pochodzących z Polski miejsc www. Każdy oczywiście może sprawdzić, czy jego strona stała się celem Pingwina. Można to najłatwiej skontrolować po wyraźnym zmniejszeniu liczby odwiedzin albo również wtedy, gdy Google wyśle zawiadomienie co do tego, że witryna nasza została sprawdzana.

Obniżeniu noty strony czy też nawet wycofaniu jej z rankingu można zapobiegać przez stosowanie stosownych narzędzi SEO. A więc najzwyczajniej trzeba sprawić, by prowadzona przez nas witryna była wartościowa pod kątemwzględem treści. Muszą być umieszczone tam treści oraz przekierowania posiadające wartość merytoryczną, a to będzie podstawą do tego, by Google nie odczytało jej jako nazbyt zoptymalizowanej lecz bez rozsądnego przesłania.

Odkryj: http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?Fachowiec=74918&akcja=DodanoOpinie (http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?Fachowiec=74918&akcja=DodanoOpinie)