O równowadze ciała i umysłu, czyli w jaki sposób kreatywnie, jak również skutecznie podnieść efektywność zatrudnionych pracowników

O równowadze między obowiązkami zawodowymi a prywatną sferą życia dość dużo się dzisiaj mówi i słyszy. Szefowie niektórych korporacji i niewielkich rodzinnych firm idą krok dalej i nie prowadzą nic nieznaczących dywagacji, ale wprowadzają w czyn rady specjalistów. O tym, że nawet typowy pracownik staje się najważniejszy, wiemy od dawna, szkopuł jednakże w tym, by właściwie zadbać zarówno o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, jak i o to, by każdy podwładny miał zagwarantowane dodatkowe benefity.

praca biurowa

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu sekretarki, doświadczone księgowe czy inżynierzy mogą uczestniczyć np. w bezpłatnych kursach, wyjazdach integracyjnych lub okolicznościowych imprezach. W dzisiejszych czasach niełatwo o chwilę odpoczynku. Jeżeli ktoś ma naprawdę stresująca pracę, to powinien znaleźć chociażby te pół godziny dziennie, żeby się odprężyć. Jednakże po powrocie do mieszkania nie zawsze jest czas na kilkuminutowy spacer lub lekturę dobrego kryminału. Dlatego najrozsądniejszym wyjściem z patowej sytuacji zdaje się być zapewnienie pracownikowi chwili wytchnienia w… pracy. Przykładowo, na rynku już działają placówki, które proponują masaż biurowy. Choć niektórzy sądzą, że zapraszanie masażysty do miejsca pracy jest wielką przesadą albo nawet ekscesem, to zarazem warto pamiętać, że doceniony i zrelaksowany pracownik (Poszukujesz zatrudnienia? Rzuć okiem na stanowiska: praca fizyczna warszawa) jest o wiele bardziej zmotywowany, a także ma więcej odkrywczych pomysłów. Corporate wellness (czym jest corporate wellness) to pojęcie póki co mało znane naszym pracodawcom. Zresztą niektórzy szefowie są nad wyraz skąpi i na taki cel pieniędzy wcale wydawać nie planują.

Bez strachu – zobacz link na stronie, który prowadzi do analogicznej witryny. Znajdziesz na niej zwracające uwagę wpisy w odniesieniu do rozpatrywanego tu tematu.

Tymczasem jeśli podwładny rzadko choruje, to równocześnie nie bierze zwolnień – zresztą jak udowadniają specjaliści, stworzenie i wprowadzenie projektu prozdrowotnego może przynieść wiele innych korzyści.

masaż

Źródło: pixabay

A w końcu nie trzeba bynajmniej decydować się na wstępie na masaż biurowy – ; bądź długofalową współpracę z ekskluzywnym ośrodkiem spa. Można natomiast spokojnie zacząć wprowadzać mało rewolucyjne zmiany. Na przykład, meble biurowe nie zawsze są odpowiednio dopasowane do potrzeb zatrudnionych czterdziestolatek, więc jeżeli któraś z kobiet narzeka na ból kręgosłupa, to warto zakupić dla niej komfortowe krzesło obrotowe albo chociażby biurko z regulacją.