Kredyty to łatwa ścieżka do zadłużenia. Jeżeli nie jesteś bez wyjścia – nigdy nie zaciągaj pożyczki!

Generalnie lepiej jest odkładać niż skorzystać z pomocy finansowej wielorakich instytucji proponujących szybką gotówkę na określony czas. Choć pożyczki niekiedy są pociągające, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne pragnienia, finanse z nich pozyskane zwykle nie są warte ceny, jaką trzeba za nie zapłacić.

Read More

Jak najmądrzej zabezpieczyć własną emeryturę?

Chcę odrobinę napisać na temat tego w jaki sposób ludzie w Polsce mają możliwość zabezpieczyć własną przyszłość, tzn. emeryturę. A trzeba wiedzieć, że szczególnie takie zamożne osoby powinny orientować się, że jeśli nie chciałyby zrezygnować z wysokiego standardu życiowego to zawsze muszą jakoś oszczędzać albo inwestować. Zwłaszcza czymś godnym zainteresowania są obligacje państwowe – nie tylko te polskie! Trzeba dywersyfikować koszyk obligacji, bo w końcu z całą pewnością nie możemy za bardzo ryzykować. Sam prywatnie nie lubię ryzyka – bardzo dobrze na tym ogólnie wychodzę…

Read More

Czy interesują nas pożyczki pod zastaw?

Czy niespodziewanie okazują się być nam potrzebne pieniądze? Nawet jeżeli chcemy funkcjonować rozsądnie i nie zdawać ponad stan, to ma szansę się okazać, że pojawi się sytuacja, kiedy tych funduszy będziemy nagle potrzebować bardzo sporo i zaczniemy się zastanawiać skąd je wziąć. Oczywiście możemy tu skorzystać z różnego typu pożyczek oraz kredytów, lecz co zrobić, gdy banki nie będą chciały nam ich udzielić, bo nie będziemy spełniać ich surowych warunków?

Read More

Pożyczka vivus i inne podobne produkty finansowe.

Niekiedy często zdarza się, iż w okresie świątecznym czy z okazji jakiejś uroczystości, przykładowo urodzin, brakuje nam pieniędzy, aby kupić coś szczególnego, co ucieszy naszą bliską osobę. Równie często wypadają nieprzewidziane remonty, wydatki, na które trzeba szybko znaleźć brakujące pieniądze. Jeśli mamy na rachunku bankowym zaoszczędzone środki, to akurat nie mamy już czym się zamartwiać.

Read More