Jak najmądrzej zabezpieczyć własną emeryturę?

Chciałbym trochę napisać odnośnie tego jak ludzie w Polsce mają okazję zabezpieczyć swoją starość, tzn. emeryturę. A trzeba mieć na uwadze, że zwłaszcza te zamożne osoby muszą wiedzieć, że jeśli nie chcą zrezygnować z ponadprzeciętnego standardu życiowego to we wszystkich przypadkach muszą jakoś oszczędzać albo inwestować. Zwłaszcza godne zainteresowania są obligacje państwowe – i nie tylko nasze! Trzeba dywersyfikować koszyk obligacji, bo w końcu z pewnością nie powinniśmy zbytnio ryzykować. Sam prywatnie nie jestem ryzykantem – bardzo dobrze na tym wychodzę…

Read More

Czy interesują nas pożyczki pod zastaw?

Czy wiemy w jakim miejscu pożyczyć pieniądze? Nawet jeżeli chcemy żyć rozsądnie i nie wydawać ponad stan, to może się okazać, że zjawi się sytuacja, w której tych funduszy będziemy nagle potrzebowali niesamowicie dużo oraz rozpoczniemy się namyślać skąd je uzyskać. Pewnie że możemy tutaj skorzystać z różnego typu pożyczek i kredytów, ale co robić, kiedy banki nie będą chciały nam ich udzielić, gdyż nie będziemy wypełniać ich ostrych kryteriów?

Read More

W jaki sposób najlepiej oszczędzić pieniądze?

Nie od dziś wiadomo, że pieniądz jest nadzwyczaj znaczącym czynnikiem naszego życia. Chociaż powszechnie mówi się, ze nie jest on najważniejszy, to jednak jest w stanie znamiennie wpłynąć na nasze życie. W związku z taką sytuacją nieustannie szukamy przetestowanych sposobów, dzięki jakim możemy, chociaż w jakimś stopniu polepszyć wyjściowy stan naszego konta.

Read More

Pomoc pieniężna dla przedsiębiorstw. Zanim zdecydujesz przeczytaj nasze podpowiedzi

Nie trzeba nawet szczególnie znać się na wszystkich tego typu kwestiach aby mieć stuprocentową świadomość tego, że prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej w żadnym przypadku nie jest łatwe. Nawet jeśli coś takiego generuje dla nas rzeczywiście zadowalające zyski to i tak właściwie zawsze musimy przy tym bez przerwy troszczyć się o sporo rozmaitych kwestii.

Read More

Czy teraźniejsze propozycje bankowe są dla nas ciekawe?

Nie da się ukryć faktu, że współcześnie bankowość to bardzo ważna kwestia. Praktycznie każdy z nas dzisiaj posiada swoje konto w banku, w wielu przypadkach traktując je jago nieodzowny element naszej niezwykle zagmatwanej rzeczywistości. Usługi bankowe niewątpliwie są dla nas przyszłością, bowiem nieustannie dostrzegamy stopniowe wypieranie z obrotu pieniądza papierowego, na korzyść niezwykle innowacyjnego i w pewnej mierze oryginalnego rozwiązania, którym jest pieniądz elektroniczny.

Read More