Kilka informacji o obowiązkach pracownika

W dzisiejszych czasach praca w firmie to już nie jedynie przychodzenie na swoją zmianę od 8 do 16 i czekanie na ostatnią godzinę i wyjście z pracy. W dobie Internetu, masowych mediów i natychmiastowej komunikacji każda pracująca osoba reprezentuje swoją markę również po pracy, szczególnie, jeśli będzie na wyższym lub managerskim stanowisku.

Read More

Dla kogo są najlepsze agencje pracy? Czy warto korzystać z takich usług? Co nam dają?

Coraz więcej słyszy się o agencjach pracy. Dobrze w związku tym zdawać sobie sprawę z tego, czym są, jakimi kwestiami się zajmują i czy można zaufać takiej firmie. Agencja pracy – jak sama nazwa wskazuje – szuka nam zatrudnienia, zatrudnia, ale także wyłuskuje talenty u konkurencji oraz zwalnia.

Read More

Leasing pracowniczy jako wynajęcie pracowników

Leasing pracowniczy to pożyczenie pracowników zaangażowanych na stałe w drugiej jednostce. Ażeby można było mówić o leasingu pracowniczym, musi dojść do nawiązania porozumienia pomiędzy dwoma pracodawcami, macierzystym i wypożyczającym, w którym zakładany jest czas trwania urlopu bezpłatnego pracownika, jego pozycji i rodzaj wykonywanej pracy.

Read More

Szkolenia pomocne w znalezieniu pracy

Taki człowiek, który ma poważne problemy z odnalezieniem zatrudnienia: chodzi przede wszystkim o pracę typowo fizyczną, musi zwracać uwagę na to, że jakby nie patrzeć jego CV jest istotne, we wszystkich przypadkach jest brane pod uwagę. W żadnym przypadku szukający pracy fizycznej nie powinni zakładać, iż dla potencjalnego pracodawcy liczą się wyłącznie ich ręce oraz motywacja do pracowania!

Read More