Z jakich powodów warto postawić na znalezienie pracy poza granicami Polski?

Praca w Niemczech jest związana z wieloma atutami dla Polaków, toteż nie ma w tym nic niezwykłego, że dość wiele osób decyduje się na opuszczenie kraju. Obecnie za granicą można odszukać najrozmaitsze oferty, które odnoszą się do najrozmaitszych branż. Dość dużym zainteresowaniem wyróżnia się praca w roli opiekunek, której chętnie podejmują się Polki, niezależnie od wieku.

Read More

Przed podjęciem decyzji o wyborze szkolenia, powinno się przeprowadzić przegląd potrzeb w tym zakresie

Szkoleniem można określić każdą formę doskonalenia pracownika, której ideą jest podniesienie poziomu jego wiedzy niezbędnych do realizowania zadań na jego zajmowanym, lub też przyszłym stanowisku pracy. Wiele etapów w związku z organizacją i przeprowadzaniem postępowania przetargowego, do tego bardzo często wchodzące nowe zagadnienia oraz zmieniające się orzecznictwa KIO, wymaga systematycznego pogłębiania i odświeżania zdobytej wiedzy.

Read More

Normy bezpieczeństwa i higieny pracy

Kiedy zakładamy swój interes musimy liczyć się z tym, że będzie wiele istotnych spraw, które będą nam spędzały sen z powiek. Na pewno do jednej z nich będą należały zasady BHP. Bywa, że sporo osób myśli, że jakoś damy radę nagiąć te przepisy, ale są one precyzyjne. Powinniśmy my sami, jako pracodawcy oraz nasi pracownicy znać je i ich przestrzegać.

Read More