Robisz interesy z firmami niemieckimi? Czy miałeś trudności z egzekwowaniem należności? Jest na to dobry sposób

W ostatnich latach zwiększyła się kooperacja naszych firm z niemieckimi. Ta kooperacja z niemieckimi firmami to szansa na nowe kontrakty, możliwości rozwoju, dostęp do nowych rynków. Dodatkowo od dawien dawna firmy z Niemiec uważane są za solidnych partnerów, z którymi należy robić interesy. Niestety, ta znan niemiecka solidność nijak ma się do rzeczywistości, więc polskie firmy muszą niekiedy szukać rozwiązań, jak odzyskać swoje pieniądze.

windykacja

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, niemieckie firmy w wielu sytuacjach mają za nic wezwania do zapłaty, myśląc chyba, że i tak nie będą brane pod uwagę. Tak się niekiedy dzieje, z tego względu niezbędne są firmy trudzące się windykacją należności w Niemczech (kliknij windykacja należności przez Julidę w Niemczech). Najlepsze firmy rozpoczynają czynności od przeprowadzania postępowania pozasądowego, co oznacza, że zwracają się do osoby dłużnej z właściwym pełnomocnictwem, ażeby zażądać zapłaty należnych pieniędzy. Ponadto w żądaniu jest też informacja o określonych odsetkach i zwrotu kosztów adwokackich całego działania przedsądowego.

To ważne, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, iż w Niemczech jest coś takiego, jak szansa zwrotu pozasądowych kosztów adwokackich przez dłużnika.

Czy zdziwił Cię prezentowany artykuł? Aby poznać zagadnienie wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów (https://www.traple.pl/2020/07/03/rozszerzenie-powodztwa-w-postepowaniu-w-sprawach-wlasnosci-intelektualnej-z-uwzglednieniem-regulacji-odrebnego-postepowania-gospodarczego/) – na pewno będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

W naszym kraju takie coś nie istnieje. To jednak dobre rozwiązanie, bo wszystkie takie koszty musi zwrócić jedyny winny tej sytuacji, czyli dłużnik. Jeśli te działania nic nie dają, trzeba zastosować bardziej poważne środki, czyli przystąpić do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Tak naprawdę mamy dwie ewentualności. Z jednej strony można mieć sprawę sądową w naszym kraju, następnie zaś egzekwować orzeczenie w sądach niemieckich. Z

windykacja

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

innej strony, możemy dochodzić swoich praw w Niemczech i to jest faktycznie bardziej korzystna praktyka.

Przynosi więcej wymiernych rezultatów. W sytuacji, gdy wierzyciel dostanie od polskiego sądu „Europejski Tytuł Egzekucyjny” (pierwsza sytuacja, jak dochodzimy własnych spraw w polskim sądzie) lub posiadamy orzeczenie sądu niemieckiego (druga, lepsza opcja), następuje proces egzekucji przymusowej. Niemieckie środki egzekucji przymusowej są niezywkle skuteczne, a najistotniejsze z nich, to: zajęcie zgromadzonego kapitału na rachunku bankowym, to samo następuje z majątkiem ruchomym, zajęcia wynagrodzenia osoby zadłużonej, a również założenie zaręczenie pod przysięgą. Te czynności na pewno sprawią, że nieuczciwy partner biznesowy zapłaci za swoje działanie.