
Rozporządzenie REACH dotyczy każdych substancji chemicznych, jakie tworzyć mogą niebezpieczeństwo. Zarówno używanych w procedurach przemysłowych, ale też tych, jakie posiadamy na co dzień, takich jak środki myjące czy też farby, a też kompozycje wyrobów, takich jak ubiór, meble i sprzęty elektryczne. Dlatego REACH dotyczy większości przedsiębiorstw w Unii Europejskiej.
Wymaga także to rozporządzenie, żeby ciężar odpowiedzialności na właściwy sposób użycia i recykling surowców chemicznych leżał na przedsiębiorstwach. Zgodnie z warunkami przedsiębiorstwa muszą posiadać wiedzę oraz kontrolować ryzyko połączone z substancjami przetwarzanymi i wdrażanymi do obrotu w Państw Członkowskich. Powinny też wykazać, że substancje syntetyczne są bez ryzyka stosowane oraz powiadomić o tym użytkownika. Natomiast substancje chemiczne stwarzające największe ryzyko dla środowiska oraz stanu zdrowia powinny być zastąpione mniej niepewnymi wymiennikami.
Firmy muszą spisywać surowce chemiczne oraz muszą także współpracować z innymi przedsiębiorstwami posiadającymi te same chemikalia. Rozporządzenie REACH tworzy też strategie przechowywania i weryfikacji wiadomości dotyczących właściwości materiałów chemicznych oraz związanych z nimi zagrożeniami.

Otrzymuje dokumenty spisujące materiały od przedsiębiorstw wykorzystujących je w przetwórniach i ocenia je pod kontem wymóg, zaś UE bada diagnozę w stosunku do ryzyka jakie tworzą dla środowiska i stanu zdrowia. Zobacz również: http://lexperts.pl/uslugi/prawo-europejskie/