Sposób pozyskiwanie pracownika w Polsce zmienił się całkowicie w przeciągu kliku ostatnich lat

Do niedawna proces rekrutacji prezentował się tak, że kandydat udaje się do firmy, w jakiej chce być zatrudnionym. W dziale kadr zostawia CV wraz z listem motywacyjnym. Jeśli przez dłuższy czas nie otrzymywał żadnego odzewu z firmy, sam podejmuje próbę skomunikowania się z potencjalnym pracodawcą.

W dzisiejszych czasach podobne działania odchodzą do lamusa. Proces poszukiwania pracy stosowany w naszym kraju odzwierciedla wzorce zachodnioeuropejskie i to na wielu płaszczyznach. Bez wątpienia najważniejszym źródłem poszukiwania pracy jest internet. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom zaczęły powstawać w naszym kraju bardzo fachowe portale lub strony internetowe zajmujące się kwestiami pracy.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, bez wahania zobacz jeszcze inne warte zerknięcia materiały – niewątpliwie również Cię zafrapują.

Za ich pomocą wysyłamy na ogół własną aplikację do firmy szukającej pracowników. Potem pozostaje nam czekać na telefon i zaproszenie na rozmowę.

doradztwo personalne

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Nadal istnieją w nas pewnego rodzaju zastrzeżenia, co do podejmowania pracy za pośrednictwem agencji. Lecz i taka metoda jest coraz częściej wykorzystywana. Na naszym rynku także w małych miasteczkach istnieją skuteczne agencje pracy Garwolin może być tego świetnym przykładem jak w małej miejscowości może istnieć operatywna agencja pracy – Randstad.

serwis

Autor: Koichi Oda
Źródło: http://www.flickr.com
Ich zasada działania wygląda tak, że otrzymują one zlecenia od swoich kontrahentów. Przeważnie firm, które nie posiadają odpowiednich działów kadr a tym samym nie są w stanie zrealizować wielkie projekty rekrutacyjne. Nie należy więc mieć zastrzeżeń, że zlecenie agencji zewnętrznej całej rekrutacji, okazuje się być dla nich najlepszym wyjściem.
Doradztwo personalne agencji pracy zrealizuje całościową potrzebną pracę dla zleceniodawcy, dla którego wykonuje zlecenie.

Agencji nie powinniśmy się obawiać. W każdym momencie możemy zbadać jej uczciwość, Każde pośrednictwo działające legalnie w naszym kraju musi posiadać wpis do rejestru prowadzonego przez marszałka województwa.