Gdy nadchodzi czas na wyegzekwowanie długów – na czym polega windykacja należności i jak wygląda?

Otrzymanie kredytu w aktualnych czasach jest wyjątkowo łatwe – bardzo często nie potrzebuje nawet przedłożenia dowodu tożsamości czy poręczenia. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej opcji w czasie kupowania nowych multimediów, pojazdów i nie tylko. Niestety problem rozpoczyna się w momencie, gdy zabraknie nam pieniędzy na spłatę raty. Na czym zasadza się proces windykacji należności?

Read More

Kilka informacji o obowiązkach pracownika

Obecnie praca w przedsiębiorstwie to już nie tylko przychodzenie na własną zmianę od rana do wieczora i czekanie na ostatni dzwonek i wyjście z zatrudnienia. W dobie netu, masowych mediów i natychmiastowej komunikacji każda pracująca osoba reprezentuje swoją firmę również po zatrudnienia, szczególnie, skoro będzie na wyższym albo managerskim stanowisku.

Read More

Świetny pomysł to nie wszystko, do rozkręcenia biznesu potrzebne będą pieniądze

To nie tajemnica, że do urzeczywistnienia nawet najbardziej rokującego biznesu niezbędne będą pieniądze. Nowo powstałe firmy, które dopiero próbują kreować swoją działalność i kreować swą markę, często owych pieniędzy nie mają i liczą na rozmaite źródła dofinansowania.
Jeżeli mamy już w miarę skonkretyzowany pomysł na swój biznes, potrzebujemy wiedzieć, gdzie można się udać, aby pozyskać środki finansowe na jego realizację.

Read More