Typy teczek używanych w domach i biurach, czym charakteryzują się teczki konferencyjne.

W każdej firmie czy domu pojawia się konieczność przetrzymywania jakiś dokumentów czy papierów. I przeważnie w takim przypadku będzie się używać w tym tego celu najróżniejsze odmiany teczek. Występują one w niezliczonej ilości odmian i wzorów – różnią się wielkością, użytym materiałem i przeznaczeniem. Zależnie od przeznaczenia mogą być używane do przetrzymywania dokumentów w archiwum lub do zwykłego ich przechowywania i transportu.

teczki konferencyjne

Autor: ukeig
Źródło: http://www.flickr.com
Najchętniej wykorzystywanym rozmiarem teczek jest format A4, to znaczy będzie się w nich mieścić najpopularniejsza strona do drukarek czy ksero.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (http://www.waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-autorskie) posiada tylko użyteczne informacje, które zapewne Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas i zobacz, że warto jest go odwiedzić.

Zależnie od firmy je produkującej mogą mieć one trochę odmienne wymiary na zewnątrz i różnić się od siebie o kilka milimetrów. Rzadziej są stosowane teczki w innych formatach, choć rzecz jasna są one dostępne, przykładowo inżynierowie i architekci z powodu swoich projektów czasem sięgają po teczki formacie A3. Teczki przeważnie wykonuje się z kartonów o różnej kolorystyce i grubości, choć coraz więcej ich rodzajów można spotkać zrobionych z plastików – polipropylenu albo PCV.

W zależności od oczekiwań i przeznaczenia teczki mogą mieć różnorodną budowę i rodzaj zamykania. Często wykorzystywane są teczki w wersji wiązanej, w połowie ich długości przyklejone są na obu skrzydłach sznureczki, dzięki jakim można je związać. Równie popularne jest wykorzystanie do tego celu gumek, w sklepach jest cała gama teczek które zamyka się naciągając gumkę na dłuższy bok albo rogi (popularna strona – teczki konferencyjne). Większe teczki zamyka się na rzepy albo zatrzaski, taki sposób zamknięcia przeważnie pojawia się w odmianach wykonanych z plastiku.dalej basware invoice processing basware invoice processing

teczki

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei teczki konferencyjne często posiadają zamykanie na zamek, jest to bardzo praktyczne i dobrze chroni dokumenty wewnątrz. Niekiedy obok miejsca na dokumenty mają one także dodatkowe wyposażenie potrzebne podczas wystąpień, przez co biorący udział nie muszą się martwić o to, że coś zostawili w domu i nie będą mieli na czym notować. Teczki konferencyjne są przeważnie rozdawane wszystkim zaproszonym i po zakończeniu mogą je oni zabrać ze sobą.