Ubezpieczenie jako ochrona na przyszłość swojego życia

Polisę na życie jest w stanie wykupić sobie każdy. Polisa pozwoli ubezpieczyć bliskich, przynajmniej na jakiś czas, gdyby nagle nas zabrakło. Wypłata sumy ubezpieczenia może być nadzwyczaj pomocną szczególnie w przypadku, gdy nieboszczyk był wyłącznym, bądź istotnym żywicielem rodziny. Ubezpieczenia Gdynia to możliwość wykupienia różnego rodzaju polis. Bardzo ważnym i przymusowym dla każdego posiadacza pojazdu jest polisa Odpowiedzialności Cywilnej.

ubezpieczenia

Źródło: pixabay
Zawierając umowę polisy OC jesteśmy zwolnieni z obligacji finansowej wobec osoby, której uczyniliśmy szkodę podczas wypadku, bądź kolizji prowadząc samochód. Zobowiązanie takie przejmuje wtenczas ubezpieczający. Polisa OC nie pokryje szkód, jakie ponosimy my sami w swym pojeździe. Żeby starać się o odszkodowanie (warto poznać ciekawy artykuł związany z – co zrobić gdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie) w tym zakresie, musimy zawrzeć ubezpieczenie AC. Jeżeli kupujemy nowiutki samochód, polisę OC musimy zawrzeć najpóźniej w dniu rejestrowania -. Jeżeli nabywamy samochód używany, najpewniej jest on już ubezpieczony. Upewnijmy się, że ta polisa jest nadal aktualne.

Nawet jeśli posiadamy pojazd niezarejestrowany, nie wolno nam wyjechać na drogę publiczną, należy wpierw wykupić polisę OC. Ubezpieczenia Gdynia mogą spajać w sobie regułę zwykłego ubezpieczenia na życie i inwestowania funduszy. Towarzystwo Ubezpieczeniowe pobiera od nas składkę i ją inwestuje, prognozując, że po wielu latach takiego postępowania możemy pozyskać większe środki. Jednakże bezpieczniejszym produktem jest klasyczne ubezpieczenie na życie (Danuta Kustra), jasne zasady i gwarancja wypłaty takiej wielkości, o jakiej jest mowa przed zawarciem ubezpieczenia.

podpisywanie umowy

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Ubezpieczyciel nie ma obowiązku zapłaty świadczenia w razie zgonów w wyniku aktywności wojennych, bądź ataku terrorystycznego. Także w przypadku samobójstwa, bądź śmierci w wyniku choroby, o jakiej istnieniu nie poinformowaliśmy ubezpieczyciela. Może się to także zdarzyć, kiedy śmierć nastąpiła w wyniku czynu bandyckiego, bądź choroby umysłowej. Warto się ubezpieczyć od razu na długi termin, bo w tym czasie ubezpieczający nie może podnieść ceny, niezależnie od tego czy pogarsza się stan zdrowia.