Urodzenie potomka to przepiękny moment i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał 12 miesięcy.
Każda matka powie, że pierwszy rok brzdąca bywa niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi jedynie o karmienie i pilnowanie, ale o budowanie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już tylko o swoim bobasku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, aby być świadomą tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie powinna być też niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało która kobieta teraz zarabia najniższą krajową.

Kiedy sprawdzisz już niniejszy wpis, to dodatkowo zobacz także co posiada porządna treść (www.businessinsider.com.pl/oddluzanie-korzyscia-dla-klienta-i-rynku-finansowego/gsjzssf), gdyż opisuje ona tak samo intrygujące sprawy.

Ponadto niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy także ubiegać się o dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.