W jaki sposób odzyskać podatek z Holandii? O czym musimy pamiętać? Co jest najważniejsze?

Zarobki uzyskane w Holandii są całkowicie inaczej rozliczanie aniżeli takie, jakie są z innych państw Unii Europejskiej. Są natomiast aż tak sprzyjające, iż możemy dzięki nim korzystać w naszym kraju z ulg abolicyjnych, czyli ograniczyć zobowiązania względem polskiego urzędu skarbowego.

pieniądze

Autor: Daniel Deppe
Źródło: http://www.flickr.com

Polscy podatnicy, jacy pracują w Holandii powinni rozliczyć się z podatku od zarobku, który zarabiany jest za granicą. Odnośnie zasady, to rozliczenie podatkowe składa się podwójnie, dzięki czemu zwrot podatku z Holandii jest możliwy. Podatnicy, jacy tak pracowali muszą zrobić rozliczenie w Holandii, dodając do deklaracji jakiego rodzaju przysługiwały nam zarobki, ulgi w podatkach i podatek do zapłacenia albo nadwyżkę zaliczek na podatek należny – więcej: .

To wszystko powoduje zwrot podatku z zagranicy. Pomimo tego, każdy taki podatnik musi też dokonać rozliczenia podatkowego w Polsce. Rozliczenie wynagrodzenia polskich obywateli, jakie jest z Holandii jest oparte o ustawę odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych. Oparte jest to też o konwencję między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Niderlandów, która mówi o wystrzeganiu się podwójnego opodatkowania oraz zapobieganiu uchylaniu się płacenia podatków od dochodu. Podpisano ją trzynastego lutego 2002 roku w Warszawie.

Wynagrodzenie zarobione w Holandii należy rozliczyć – – w swoim rodzimym kraju metodą reguły proporcjonalnego odliczenia.

Czy zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej kamera internetowa usb i przejrzyj tam kolejne fascynujące wątki. Nie czekaj!

Tak więc polski rezydent podatkowy obniża podatek obliczony w Polsce od całej puli swoich wynagrodzeń, ujmując kwotę podatku, jaką uiścił już w Holandii. Odliczanie takiego podatku nie jest natomiast pełne, lecz proporcjonalne do kwot, jakie zarobiliśmy w swoim rodzimym kraju i Holandii.