Zarządzanie małą firmą – oprogramowanie ERP

W księgarniach są dostępne setki książek poruszających temat innowacyjnego zarządzania, skutecznego kształcenia pracowników, organizacji czasu pracy, a nawet sposobów prowadzenia rozmów z podwładnymi. To nie powinno dziwić – kryzys zbliża się wielkimi krokami, każdy w związku z tym chce utrzymać się na rynku.

Oprogramowanie systemowe DiskStation Manager 3.0

Autor: Synology
Źródło: Synology

Sięganie po mocno reklamowane książki, programy coachingowe ma sprawić, że szefowie staną się lepszymi zarządzającymi, a pracownicy mogą lepiej pracować. Czy aby na pewno odpowiedzi zawarte w tego typu broszurach rzeczywiście okażą się leki na problemy na europejskich i światowych rynkach?

WD SmartWare 1.3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Klucz do sukcesu

Wielkie firmy dysponują kapitałem umożliwiającym konstrukcję lub kupno najlepszych systemów komputerowych ułatwiających zarządzanie personelem, flotą, a także obiegiem danych.

Interesuje Cię, co to są autorskie źródła (http://www.eurea.pl/gielda-dlugow)? Jeśli tak, to wystarczy wejść w wskazany link i pod nim przeczytasz masę frapujących wiadomości z tej dziedziny.

Pracy jest po prostu zbyt dużo, żeby wszelkie części mogły być kontrolowane w tym samym czasie.

Z tego powodu właśnie powstały systemy EPM (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) oraz SAP (zintegrowany system informatyczny). Ten ostatni jest oparty na strukturach biznesowych klasy erp. Wzorem korporacyjnych technologii najlepiej lokować w specjalnie zabezpieczoną i administrowaną sieć wewnętrzną. Przekaz informacji – nieistotne czego dokładnie dotyczy – musi zawsze być przejrzysty.

Windows 8

Autor: Microsoft Sp. z o.o.
Źródło: Microsoft Sp. z o.o.

Procedury, głupcze!

Szkoląc podwładnych do wykonywania obowiązków, trzeba przedstawić im szczegółowo procedury, ograniczą czas przeznaczany na zbędne pytania i różne wątpliwości. Jeśli praca jest kreatywna, to wszelkie problemy z niej wynikające warto sformalizować i poddać jasno ułożonym schematom.