Czy warto zostać agentem ubezpieczeniowym?

Szukając dla siebie właściwej ścieżki kariery, rozmyślamy, jaka profesja byłaby dla nas najlepsza. Bierzemy przy tym pod uwagę nie jedynie własne preferencje i umiejętności, lecz też perspektywy pracy i zarobki w poszczególnych profesjach.

Read More

Czy powinno się wybrać szkołę policealną przygotowującą do opieki nad osobami starszymi?

Młodzi ludzie kończący szkoły średnie nie mają prostego startu. Otóż okazuje się, że z roku na rok jest coraz mniej etatów. Przedsiębiorstwa plajtują i mieszkańcy tracą etaty. Skutkiem tego wielu młodych emigruje za granice naszej ojczyzny w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy i normalnych warunków życia. Istotnym wydaje się więc pytanie o to, jaki kierunek nauki powinni wybrać młodzi obywatele, którzy właśnie kończą szkołę średnią. Nie każdy ma przecież aspiracje i chęci do późniejszego kontynuowania nauki na studiach. Niektórzy wybierają placówki policealne. Jaki więc zakres warto wybrać? Oto propozycja odpowiedzi na niniejsze pytanie.

Read More

Pomysł na życie zawodowe. Stwórz swoją ścieżkę kariery

Niestety, lecz wychodzi na jaw, iż zdecydowana część społeczeństwa ma problem z wyszukaniem dobrej pracy, która nie tylko pozwala godziwie zarobić, ale również przynieść zadowolenie. Musimy pogodzić się z tym, że sytuacja na rynku pracy zostawia sporo do życzenia, o czym przekonało się już wiele osób. W szczególnie niekorzystnej sytuacji znajdują się młodzi ludzie, którzy muszą się w jakiś sposób odnaleźć na nieubłaganym rynku pracy, gdzie na jedno stanowisko może być nawet kilkadziesiąt osób, jakie są chętne. W takim przypadku kandydat powinien wyróżnić się wyjątkowymi kompetencjami oraz umiejętnościami, jeżeli ma dostać tę posadę.

Read More