Czy warto zostać agentem ubezpieczeniowym?

Szukając dla siebie odpowiedniej ścieżki kariery, zastanawiamy się, jaki zawód byłby dla as najlepszy. Bierzemy przy tym pod uwagę nie tylko indywidualne preferencje jak i umiejętności, lecz także szanse znalezienia pracy jak i wynagrodzenie w konkretnych profesjach.

Read More

Czemu warto inwestować w siebie i swoją wiedzę? Czy różnego rodzaju kursy mogą nam tutaj pomóc?

Ludzie uczą się cały czas. Może to banał, ale faktycznie tak jest czy w to wierzymy czy niekoniecznie. Uczymy się poprzez doświadczanie nowych sytuacji, przez poznawanie nowych osób, lub choćby przez wychowywania swojego dziecka. Dla niektórych zapewne jest to dostatecznie dużo oraz nie chcą dodatkowo się szkolić. Nie mają na to ochoty oraz nie czują sensu by zdobywać dodatkową wiedzę.

Read More

Pomysł na życie zawodowe. Stwórz swoją ścieżkę kariery

Niestety, lecz okazuje się, że zdecydowana część społeczeństwa ma trudność ze znalezieniem dobrej pracy, która nie tylko umożliwia godziwie zarobić, ale również przynieść radość. Musimy pogodzić się z tym, że sytuacja na rynku pracy pozostawia wiele do życzenia, o czym przekonało się już mnóstwo osób. W zwłaszcza niesprzyjającej sytuacji znajdują się młodzi ludzie, którzy muszą się w jakiś sposób odnaleźć na bezlitosnym rynku pracy, gdzie na jedno stanowisko może być nawet kilkadziesiąt osób, które są chętne. W takim wypadku kandydat powinien wyróżnić się niezwykłymi kompetencjami oraz umiejętnościami, jeżeli ma otrzymać tę posadę.

Read More

Które zawody będą w przyszłości poszukiwane naprawdę?

Epoka wyścigu szczurów pomału się dopełnia. Coraz częściej wyszukując zatrudnienia zwracamy uwagę nie tylko na materialne profity, ale i na niewysoki poziom napięcia, przyjazną atmosferę w biurze, czy również przestrzeganie pory, o której będziemy wychodzić z niej do domku. Nadal jednak wybierając uczelnię a także kursy nie inspirujemy się naszymi marzeniami, ale tym, czy po pozyskaniu wykształcenia, znajdziemy znakomicie płatną posadę. Jakie zawody są poszukiwane ?

Read More