Życie zazwyczaj nie bywa usłane różami i nasze relacje z szefem mogą nas doprowadzać do szału

Niestety często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn jest niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im pasuje: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu ludzi jest zapewne niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Dużo jest jednak ludzi, którzy twierdzą, że minusy ich pracy wydają się być mało denerwujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś poradzić. Czasami niestety sytuacja staje się tak bardzo nieznośna, że należy pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym wyjściem będzie wówczas szukanie nowej pracy. Kiedy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednakże można zaproponować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Czy zdziwił Cię opublikowany tutaj artykuł? Aby poznać temat wejdź tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (http://www.pap.pl/mediaroom/922473,pierwszy-klient-zakonczyl-program-ulga-od-dlugu.html) – z pewnością będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

Jest to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać siedzenia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak dążyć do ugody. Można przykładowo zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wtedy także zużyć nasz zaległy urlop.

Ważne wydaje się być to, żeby być świadomym tego, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.